ΒΕΤ TABLE 2017-2018

Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013

Οι δικοί μας άνθρωποι - Νάτσο Σκόκο

Με φόρα από το Inicial (Apertura) ο Νάτσο Σκόκο ξεκίνησε εντυπωσιακά και το Final (Clausura), καθώς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος πέτυχε δύο γκολ και οδήγησε την Νιούελς Ολντ Μπόις σε νίκη με 3-1 μέσα στην έδρα της Ιντεπεντιέντε.

Ο πρώην άσος της ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 17' με κοντινή κεφαλιά και στο 77' έδωσε ξανά προβάδισμα στην Νιούελς με σουτ από το ύψος της περιοχής (2-1).

Μάλιστα, δύο λεπτά πριν (75') ο Ερνέστο Φαρίας είχε χάσει πέναλτι για την Ιντεπεντιέντε και μαζί την ευκαιρία να ολοκληρώσει την ανατροπή για τους γηπεδούχους (τραγική εκτέλεση, ψηλά άουτ η μπάλα).

Ο Σκόκο τελικά δύο λεπτά τιμώρησε τον Φαρίας και την Ιντεπεντιέντε, ενώ το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Πάμπλο Πέρες στο 82'.

Κάντε την εγγραφή σας στην BetRebels από το blog μας και αποκτήστε 100% bonus για καταθέσεις έως 100,00 €!!!

πηγή: sport24