ΒΕΤ TABLE 2017-2018

Τρίτη 12 Μαρτίου 2013

Σήμερα παίζουμε

Χαίρεται. Champions League για το διήμερο που διανύουμε. Μεγάλο παιχνίδι της ημέρας, αυτό στην Βαρκελώνη, όπου η Μίλαν θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί το υπέρ της 2-0, από τον πρώτο αγώνα. Στη Γερμανία η Σάλκε υποδέχεται τη Γαλατά, στη ρεβάνς του 1-1.

Στη Γερμανία η Σάλκε είναι σε καλή κατάσταση, αλλά θα παίξει με δεύτερους επιθετικούς, λόγω απουσίας του Χούντελαρ, ο οποίος τραυματίστηκε στο ντέρμπι με την Ντόρτμουντ. Η Γαλατά θα είναι πλήρης, με Ντρογκμπά, Σνάιντερ και το γίγαντα... Ριέρα,  ενώ στο γήπεδο θα είναι πάρα πολλοί μετανάστες Τούρκοι. Μου μυρίζει ισοπαλία. Μου αρέσει η παράταση.

Στην Ισπανία, πολύ δύσκολο το ματσάκι και για τους δύο, η Μπάρτσα πρέπει να σκοράρει 3 φορές, χωρίς να δεχθεί γκολ. Δύσκολο, μπορεί όμως να σκοράρει δύο. Η Μίλαν πρέπει να αντέξει, σε ένα Καμπ Νου που θα βράζει... Νίκη Μπάρτσα, πρόκριση;;; Μου αρέσει και η παράταση.