ΒΕΤ TABLE 2017-2018

Παρασκευή 15 Μαρτίου 2013

Ντέρμπι αστέρων με νικητή το Ρικέλμε

Ρεκόμπα vs Ρικέλμε σημειώσατε 2. Η Μπόκα Τζούνιορς επικράτησε με 1-0 της Νασιονάλ μέσα στο "Σεντενάριο" του Μοντεβιδέο, νίκη που μπορεί να χαρακτηριστεί τεράστια λόγω της εξέλιξης.

Ο Χουάν Ρομάν Ρικέλμε με εκτέλεση πέναλτι στο 44ο λεπτό πέτυχε το μοναδικό τέρμα και χάρισε το "διπλό" στους Αργεντινούς, οι οποίοι πέρασαν έτσι στην 2η θέση του 1ου ομίλου.

Από το 21ο λεπτό όμως η Μπόκα έπαιζε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Κλαούντιο Πέρες, ο οποίος υπέπεσε σε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο πρώην της Εσπανιόλ, Ιβάν Αλόνσο, όμως αστόχησε στο 23' (ψηλά άουτ) και η ομάδα του τελικά τιμωρήθηκε εν συνεχεία.

Άλβαρο Ρεκόμπα και Σεμπαστιάν Αμπρέου μπήκαν ως αλλαγή στο ματς, αλλά δεν μπόρεσαν να οδηγήσουν την Νασιονάλ έστω στην ισοφάριση, παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Κάντε την εγγραφή σας στην BetRebels από το blog μας και αποκτήστε 100% bonus για καταθέσεις έως 100,00 €!!!

πηγή: sport24